Penis Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Penis, boşaltım sisteminde görevli olan ve erkekler için iç döllenme sürecinde testislerdeki spermin üreme kanalına aktarılmasını sağlayan organdır.

Penis anlamı için konuşacak olursak Latincede Kuyruk anlamına gelmektedir. Erkekler için cinselliğini iktidarın ve özgüvenin göstergesi olan penis hakkında merak edilen birçok konu bulunuyor. Sizler için bu yazımızda penis hakkında bilmeniz gereken her şey hakkında bilgi vereceğiz.

Penis Boyu Nasıl Büyütülür?

Penis ne demek kısaca açıkladık. Erkekler için penisin boyu çok önemlidir. Penisin küçük veya büyük olması özgüven problemlerine yol açabilir. Özellikle kısa olması erkekler için büyük bir problemdir. Penis boyunu nasıl uzayacağı konusunda erkekler yoğun olarak araştırma yapıyorlar.

Penis büyütme egzersizleri olarak bilinen çekme ve sıkma işlemlerinin doğal uzama sağladığı bilgisi bilimsel olarak doğru değildir. En etkili penis büyütme tekniği penis büyütme ameliyatı olacaktır. Bu işlemde vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağlar penise enjekte edilir ve boy uzaması sağlanır.

Penis Boyu Kaç Olmalı?

Erkekler için normal penis boyu olabilecek bir ölçü söz konusu değildir. Ancak ülkelere göre ortalama penis boyları gösteren bazı araştırmalar söz konusudur. Türkiye’de ortalama olarak sönük halde penis boyunun 5-7 cm arasında olduğu kabul ediliyor. Ereksiyon halinde penisin 12-14 cm arasında olduğu söylenebilir. Uzmanlar ereksiyon halinde ideal penis boyu 12 cm üzeri normal kabul edilmektedir.

Yaşa göre penis boyu da değişiklik göstermektedir. Yaşa göre ortalama boyutlar şu şekildedir;

  • Bebeklerde ortalama penis boyu 2.5 cm kadardır.
  • 10 yaşına kadar ortalama penis boyu 5-6 cm kadardır.
  • Ergenlik döneminde büyümeye başlayan penis 20 yaşına kadar doğal olarak büyüyebilir. 20 yaş sonrası ortalama ereksiyon halinde 12-14 cm penis boyu normal görülmektedir.

Penis Boyu Nasıl Ölçülür?

Erkeklerde penis boyu ölçme işlemlerinin nasıl yapılacak da merak konusu olmaktadır.  Öncelikle erkeğin penisini ölçebilmesi için ereksiyon halinde olması gerekmektedir. Erekte olan penis cetvel veya penis ile ölçülebilir. Doğru ölçüm tekniği karın bölgesinde penisin çıkışından başlanır ve başına kadar ölçüm yapılır. Metre ile penis kalınlığı ölçümü de yapılabilir. Karın bölgesinde çıkış noktası dikkate alınarak etrafını sarma şeklinde penis kalınlığı belirlenebilir.

Penis Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Penis büyütme işlemleri için hastanın tercihine göre ameliyatsız ve cerrahi teknikler kullanılabilir. En yaygın ve kalıcı müdahale penis büyütme ameliyatı olmaktadır. Cerrahi operasyon tercih etmeyen hastalar için medikal tedavi seçenekleri de mevcuttur. Ameliyatsız penis büyütme işlemleri yağ enjeksiyonu ve kanül tekniği olarak sıralanabilir.

Penis Boyu Büyütme Hakkında Yanlış Bilgiler

Penis boyu elle büyütme gibi uygulamalar olduğunu söyleyenler olabilir. Ancak penisin elle büyütülmesi mümkün değildir. Erkeklerde penis uzatma işlemleri sadece estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından ameliyatsız ve cerrahi tekniklerle yapılmaktadır. Bu nedenle penis boyundan memnun olmayanlar bir uzmanla görüşebilir.

Doğal penis büyütme yöntemleri olduğu söylense de bu yöntemler doğru değildir. Penis büyütücü hap veya bazı bitkisel içerikli ürünler bilimsel olarak bir etki göstermez. Bu nedenle üroloji doktor, plastik ve estetik cerrah ile görüşerek penisinizin büyütme işlemlerini planlayabilirsiniz.

Penis Boyu Ne Kadar Uzar?

Penis boyu uzatma işlemleri cerrahi veya ameliyatsız tekniklerle 3-4 cm kadar uzatılabilir. Penisin bir anda çok yüksek değerlerde uzatılması mümkün olmaz. Uzmanlar kadın vajinası 11-18 cm arasında olduğu için maksimum 17 cm’ye kadar uzatma yapılmasını önermektedir. Erkeklerde penis boyu 20 yaşına kadar kendi kendine uzama eğiliminde olur. Bu oran yaşa göre farklılık gösterir. En yaygın olarak ergenlik döneminde uzama görülür. Bu nedenle penis büyütme ameliyatı için 20’li yaşlardan sonrası düşünülmektedir.

Yazının Son Güncellenme Tarihi: 2 Aralık 2022